2011 Battle of the Bridges Triathlon
Share This Article on Your Facebook Page

BATTLE OF THE BRIDGES 2011 – SPRINT

 

1st Place AG 0-19

Sean Kennedy     1:34:41    1   12:29    1:12    1   55:25    1:29    1   24:07

 
 
5th Place AG 25-29
Jason Smid       1:26:12    4   11:10    1:56    5   48:35    1:26    4   23:07
 
Mike Mirda   1st out of the water GO SWIM COACH MIKE!!!    7:59    1:09  
 
 
4th Place AG 35-39 
Ron Ritter   1:21:38    7   13:15    0:44    4   44:16    0:39    4   22:47
 
 
MALE AGE GROUP:  40-44
5th Place AG 40-44
David Chiles       1:32:30    1   10:17    2:22    5   49:29    0:41    7   29:43
Rob Manning        1:58:05    9   13:40    4:18   10 1:04:44    1:54   10   33:31
 
MALE AGE GROUP:  50-54
Biagio Rallo       1:49:27   12   17:19    0:58    9   50:08    1:05   11   39:59
 
 
2nd Place AG 0-19 
Sarah Etienne      1:40:06    2   11:56    1:08    2   56:49    0:41    3   29:34
(with flat tire!)  
 
 
2nd Place AG 20-24
Ana Flores         1:53:33    2    9:36    2:55    2 1:03:06    1:08    2   36:50
 
 
 
 
BATTLE OF THE BRIDGES 2011 – OLYMPIC 
 
3rd Place AGE GROUP:  25 - 29
Nick Murphy-Dubay  2:41:32    4   33:27    1:59    3 1:19:20    1:33    2   45:14 
 
MALE AGE GROUP:  40-44
Albert Etienne     2:54:08   12   32:52    1:16   10 1:19:40    2:10   14   58:12  
 
 
3rd Place AG 25-29
Sara Schuman       3:03:15    1   29:11    1:34    3 1:28:20    1:09    3 1:03:03  
 
3rd Place AG 40-44
Rachelle Butler    3:00:52    3   33:44    3:02    3 1:19:57    2:05    4 1:02:07
 
4th Place AG 40-44
Ana McQueary       3:00:52    4   41:31    1:47    2 1:18:13    1:29    2   57:54 
 
3rd Place AG 45-49
Lori Kruger        2:49:10    3   30:34    1:31    3 1:23:21    1:07    4   52:38
 
4th Place AG 45-49
Leslie Faletra     2:52:59    5   31:40    1:10    4 1:23:41    1:22    5   55:08
 
2nd Place AG 50-54
Lisa Saturday      2:46:52    4   32:31    1:44    1 1:21:12    1:20    3   50:08
 
2nd Place AG 55-59
Chris Crotty       3:10:32    1   29:53    1:39    1 1:27:53    1:47    3 1:09:21
 
 
1st Place AG 25-29
Jessica Dent       1:30:01    1    9:21    1:03    2   49:16    0:56    7   29:26
 
4th Place AG 25-29
Erin Walters       1:36:44    4   11:03    2:20    5   52:07    1:47    8   29:29
 
2nd Place AG 30-34
Chrysti Wilkinson  1:37:05    2   11:15    1:58    3   52:59    1:32    2   29:23
 
5th Place AG 35-39
Tina Murphy        1:37:43    2   11:54    1:17    7   55:46    1:06    5   27:42
 
 
1st Place AG 40-44
Kay Collins Maloney      1:26:40    3   12:30    1:30    1   45:34    0:45    1   26:23
 
Nadia Hosey        1:48:04   10   15:23    2:57    4   53:55    1:39    8   34:11
 
 
2nd Place AG 45-49
Dana Kennedy       1:28:15    6   13:00    1:04    1   47:13    1:16    2   25:44
 
3rd Place AG 45-49
Belinda Jorgenson  1:35:55    8   13:43    1:03    4   49:53    1:05    3   30:13
 
5th Place AG 45-49
Lisa Mangino       1:40:48    9   14:16    2:04    2   48:34    1:18   10   34:38 
 
Michelle Tharp    2:08:59    7   13:29    3:56   12 1:01:34    1:26   13   48:36
1st TRI!  
 
4th Place AG 50-54
Sandy Shafer       1:42:18    5   14:21    1:52    5   57:37    0:39    2   27:50
1st TRI!
 
1st Place AG 55-59
Stefanie Griffith  1:40:34    2   12:43    1:23    1   52:18    1:31    1   32:40
 
1st Place AG 60-64
Josephine Shim     1:40:59    1   13:55    2:34    1   55:08    1:40    1   27:44
 
4th Place Athena 1-39 
Danielle Armstrong  2:21:06    4   15:17    3:15    4 1:10:24    1:10    4   51:02 
1st TRI!
 
1st Place Athena 40-99
Kristin Swenson    1:41:00    2   12:51    2:26    2   52:53    2:08    1   30:44
 
 
3rd Place Athena 40-99
Elizabeth Slater   2:21:06    1   11:38    6:50    3 1:09:03    2:35    3   51:01 
 
1st Place Fat Tire
Patti Hatcher      1:39:46    2   11:43    1:32    1   57:45    0:52    1   27:56
1st TRI!
 
4th Place Fat Tire
Jordan Nere        1:58:37    1   11:36    2:42    4 1:06:13    1:28    5   36:41
1st TRI! 

Beachside TriSport, LLC
P.O. Box 2731
Melbourne, FL 32902



Email: info@beachsidetrisport.com